BF42tr.com ::: Türkiye'nin Battlefield Portalı :: BF1942 :: BF2 :: BF2142
 Anasayfa |  Forum  |  İzlediklerim  |  Güncel Konular  |  Yeni Mesajlar  |  Arama  |  Klanlar  |  Takvim  |  Üye Listesi  |  Profil  |  Özel Mesajlar |  Dosyalar |  Galeri 
Sonraki başlık
Önceki başlık

Yeni Başlık GönderCevap Gönder Önceki başlıkArkadaşına Haber VerDosya olarak kaydetPrintable versionÖzel MesajlarSonraki başlık
Yazar Mesaj
coolen

MesajTarih: 1/5/2013, 09:58  Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

Arkadaşlar,artık yeni bir PC toplamak için bir fırsat yakalamak üzereyim.

İ7 12mb cash cpu mu yoksa okadar para veripte arada çok fark olmaz sa quad core 6mb cash li CPU mu

sanırım 2500-3000TL ye yakın açılabileceğim gibi(paranın tümü benden çıkmayacak Very HappyVery HappyVery Happy)

gelişmeye uygun ileriye yönelik ana kart tavsiyelerinizede açığım.

oyun tabiki ama 3DMAX falan uçsun istiyorum Grafik kartlarının 300 küsür bitlileri(ddr5) biliyorum ama daha üstü varmı bilmiyorum.hoş oda 400 500 TL yi geçsin istemem ama iyi bişeyse bütçeyi arttırabilirim belki.

Ayrıca Vatan'dan toplamak mı mantıklı? yoksa daha ucuz ve güvenilir tavsiyeniz varmı(Vatan hikaye diyenler).Netten siparişle mi uygun olur?

Ha bide benim eski PC nin PSu su cozuttu yeni power lazım ama sıfır almaya değmez diyom.elinde ikinci el 450 -500W Poweri olan Activ PFC li
birileri varsa görüşelim derim.
ÇevrimdışıKullanıcı profilini gösterÖzel mesaj gönderMSNM
PePo
Yönetici

Yönetici

MesajTarih: 1/5/2013, 12:02  Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

Alman gereken CPU i7 3770. Eğer oc yapacağım diyorsan k versiyonunu yani i7 3770k alırsın. i7 bütçeni zorluyorsa i5 3570 veya i5 3570k'ya yönelirsin.

Bu CPU'lar için Z77 çipsetli bir Asus anakart tavsiye ederim.

Ekran kartı olarak Nvidia Gtx 660 ve yukarısını öneririm. Bütçen izin veriyorsa Gtx 680 de alabilirsin.

Yeni toplanan güncel bir PC için 450-500W lık güç kaynağı pek doğru olmaz. Onu da en aşağı 600-650W olarak düşünmelisin bence.

Vatan'da %25 indirim günleri dışında alışveriş çok pahalıya geliyor.
Kadıköy'de Exa'ya veya Eksen'e de göz atabilirsin.

Almışken işletim sistemi ve programlar için bir de en az 120GB'lik bir SSD disk te araya sıkıştırırsan, sistem açılma kapanma ve programların yüklenme hızları açısından çok çok iyi olur.
GizliKullanıcı profilini gösterÖzel mesaj gönderE-Posta gönderKullanıcının web sitesini ziyaret etMSNMICQ
coolen

MesajTarih: 1/5/2013, 12:57  Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

450 -500W PCU yu eski PC me düşünmüştüm zaten.

i5 de 3570in iki versiyonu dikkatimi çekiyor biri HD2500VGA diğeri HD4000VGA faydası farkı nedir acaba?

bide ssd disk ne diyecektim ,şöyle bir araştırdım çok iyi birşeymiş(bilmediğim birşeydi sağolasın PePo).yalnız ömrü kısa oluyor ve zamanla performans düşüyor diyorlar.

Yani AutoCad veya Oyunu SSD den çalıştırınca dahamı verimli ve kasma sorunu kat kat daha mı az oluyor(ben öyle anladım).
PePo
Yönetici

Yönetici

MesajTarih: 1/5/2013, 14:34  Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

yeni i5 ve i7 işlemcileri içlerinde görüntü GPU'su da barındırıyorlar. Z77 li anakartlarla işlemci üzerindeki GPU yu kullanarak ekran kartsız çalışılabilir. Elbette bu GPU'lardan oyun performansı beklenemez ama sıradan günlük işleri rahatlıkla karşılar. VGA2500HD ve VGA4000HD versiyonları GPU versiyonları olsa gerek. VGA4000 olanın daha ileri olduğunu tahmin ediyorum. Ama net bilgim yok. Eğer harici ekran kartı alacaksan bir önemi olmayan bir detay.

SSD ilk başlarda sorunlu idi artık öyle değil pek. Zamanla performans düşmesi çok ciddi değil, normal hard diskin hızlarına düşmüyor, onu da resetleme programları ile sıfırlamak mümkün. SDD HDD ye kıyasla çok hızlı yükleme yapabiliyor. Diske yazma ve okuma hızlarının artışının getirdiği bir genel hız artışı ve rahatlık söz konusu. Yeni kurulmuş bir PC 15-20 saniyede açılıp 10 saniyede kapanabiliyor.
GizliKullanıcı profilini gösterÖzel mesaj gönderE-Posta gönderKullanıcının web sitesini ziyaret etMSNMICQ
coolen

MesajTarih: 1/5/2013, 18:24  Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

Tşkler Faruk Abi,o zaman aynı cpu nun 4000vga olanını alacam diye uğraşmak yersiz.
ALIEN
Moderatör

Moderatör

MesajTarih: 1/5/2013, 21:26  Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

Bilgi olsun diye şöyle birşey de var.

http://www.pclabs.com.tr/2013/05/01/oyun-ve-ofis-sistem-onerileri-mayis-2013/
ÇevrimdışıKullanıcı profilini gösterÖzel mesaj gönderE-Posta gönder
Mesajları göster:      
Yeni Başlık GönderCevap Gönder Önceki başlıkArkadaşına Haber VerDosya olarak kaydetPrintable versionÖzel MesajlarSonraki başlık

Sonraki başlık
Önceki başlık