BF42tr.com ::: Türkiye'nin Battlefield Portalı :: BF1942 :: BF2 :: BF2142
 Anasayfa |  Forum  |  İzlediklerim  |  Güncel Konular  |  Yeni Mesajlar  |  Arama  |  Klanlar  |  Takvim  |  Üye Listesi  |  Profil  |  Özel Mesajlar |  Dosyalar |  Galeri 
Sonraki başlık
Önceki başlık

Yeni Başlık GönderCevap Gönder Önceki başlıkArkadaşına Haber VerDosya olarak kaydetPrintable versionÖzel MesajlarSonraki başlık
Yazar Mesaj
OrBye

|=eS=|

MesajTarih: 11/1/2013, 00:34  Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

cidden arkadaşlar konu dışı ama benim wireless sapıttı o kanaatı getirdim. önereceğiniz bir modem var mı?
ÇevrimdışıKullanıcı profilini gösterÖzel mesaj gönderE-Posta gönderYIMMSNMICQ
GREEN EYE

MesajTarih: 11/1/2013, 14:28  Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

kablo modem ihtiyacı olan var ise, netmaster CBW560 DOCSİS 2.0 kablosuz modem ile scientifik kablolu modem elimde boşa çıktı. her ikiside kullandıgım modemler ve sorunsuz..
ÇevrimdışıKullanıcı profilini gösterÖzel mesaj gönder
GREEN EYE

MesajTarih: 16/1/2013, 02:06  Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

arkadaşlar bu gece itibariyle hız artısı gerçekleşti.100mb down. ve 4 mb upload. origin pinglerinin en düşük serverda 50-60 seviyelerinde pek bir şey değişmedi gibi gözükuyor.oyuna grip pingleri ve oyun performansını birde ordan deneyeceğim..
GREEN EYE

MesajTarih: 16/1/2013, 02:29  Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

oyun performnasında gözle görülür ciddi bir akıcılık var. öncesine göre rakibe karşı öldürme şansınız daha yüksek gibi. tabi ping değerleri rakibin 30 seviyelerinde oldugunu söylersek önceki bağlantı hızına göre daha yüksek demeliyim. hız artışını şu saatler yeni gerçekleştiğini düşünürsek ileriki günler olumlu yönde bir değişiklik oldugunda yine bilgilerimi paylaşırım..hız testi değelrinde ping 9ms ve yüksek.hız artışından önce 5ms oldugu zamanlar vardı. 97.84 gibi bir download ve 3.55 gibi upload değerleri çıkıyor..
GREEN EYE

MesajTarih: 17/1/2013, 15:51  Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

Sonuç olarak eski 3m hıza göre 33 kat hızlı bir bağlantıya geçtiğimde pinglerde bir fark yok. Bu konuda hayal kırıklıgına uğradım diyebilirim.Yüksek hız daha az ping almanına gelmiyormuş. oyun performansı her ne kadar olumlu şekilde biraz farketmiş olsada benim umdugum gibi değil.hız yükseltmemin nedeni birden fazla bilgisayar ve internet kullanıldıgından dolayı internetin yavaşlıgından dolayı idi . Oyun için yüksek hız düşününler var ise gereksiz oldugunu söyleyebilirim..
levis

|dst|
dst

MesajTarih: 17/1/2013, 22:21  Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

Ping ile bağlantı hızını karıştırmamak lazım. ping süresinin düşük olabilmesi için ilk ihtiyaç bağlanılan servera olan uzaklıktır.

İkinci etkende bağlantı çeşidi. Örnek verirsek adsl den fiber bağlantıya geçmek evet ping sürenizi düşürür ama 20 mbit fiber bağlantıdan 100 mbit fiber bağlantıya geçmek bir etki yaratmaz.

Ben 20 mbit fiber kullanıyorum. Hız testlerinde İstanbul- Ankara arası ortalama 6-7 ms ping süresi verirken İstanbul Frankfurt malesef 45 ms süre veriyor.
Kısacası Green Eye arkadaşımızın dediği gibi oyun için çok fazla yüksek hız gereksizdir.
ÇevrimdışıKullanıcı profilini gösterÖzel mesaj gönderE-Posta gönderKullanıcının web sitesini ziyaret etMSNMICQ
FAiX

|DTé|

MesajTarih: 8/3/2013, 20:43  Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

levis demiş ki:
Ping ile bağlantı hızını karıştırmamak lazım. ping süresinin düşük olabilmesi için ilk ihtiyaç bağlanılan servera olan uzaklıktır.

Greeneye bu durumu kanıtlamış oldu kısacası

Bu konuya dair ne olması gerektiğini de konuşmuştuk inşallah ilerde türkiye temelli sunucular da olur.
ÇevrimdışıKullanıcı profilini gösterÖzel mesaj gönderKullanıcının web sitesini ziyaret etICQ
coolen

MesajTarih: 8/3/2013, 21:31  Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

Arkadaşlar,2 senedir superonline fiber kullanıcısıyım .Bu artizler beni işteyken tlf la arayıp (ilk seneki kampanya sözleşmem sona erdikten sonra)hızınızı 10 dan 20 ye çıkaracaz ayda 50TL yerine 43TL mi ne ödeyeceniz dedi,bende acelem olduğu için okeyledimdi tabi o arada eşit kullanıp kotası falan da dediler ama ben aceleden tamam tamam deyip kapattımdı.

Şimdi ayın belli bir zamanından sonra download 20 den 3 e düşüyor.Aradım dedim benim ilk aboneliğimde böyle bir sınırlama yoktu diye.

Kabul etmediler yasa gereği artık böyle falan dediler.

Ayıptır sölemesi bu ipneliğin bir çözümü varmı.Sizlerde de aynı sorun varmı.En azından bu sorunun olmadığı sağıcı pardon sağlayıcı varmı.
ÇevrimdışıKullanıcı profilini gösterÖzel mesaj gönderMSNM
levis

|dst|
dst

MesajTarih: 10/3/2013, 16:51  Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

Kanunen herkeze adil kullanım kotası uygulamak zorundalarmış. Bu konuyu ben araştırdım. Bende fiberi ilk aldığımda bende de akk yok idi ama şimdi artık uygulamak zorundalarmış.
ÇevrimdışıKullanıcı profilini gösterÖzel mesaj gönderE-Posta gönderKullanıcının web sitesini ziyaret etMSNMICQ
PePo
Yönetici

Yönetici

MesajTarih: 11/3/2013, 18:44  Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

Ne demek kanunen kota koymak zorunda olmak? Sürekli aynı hız ve kalitede hizmet vermek ne zaman ve hangi kanuna göre suç sayılır oldu? Bir çok servis sağlayıcıda halen ücreti ona göre ayarlanmış adil kullanımsız tarifeler mevcut ve olacaktır. Giderek hızlanan ve her gün daha çok veri alışverişi gerektiren günümüz iletişim alışkanlık ve koşullarında böyle bir israr çok saçma.
GizliKullanıcı profilini gösterÖzel mesaj gönderE-Posta gönderKullanıcının web sitesini ziyaret etMSNMICQ
defeat
Moderatör
|=eS=|

Moderatör

MesajTarih: 12/3/2013, 13:19  Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

PePo demiş ki:
Ne demek kanunen kota koymak zorunda olmak? Sürekli aynı hız ve kalitede hizmet vermek ne zaman ve hangi kanuna göre suç sayılır oldu? Bir çok servis sağlayıcıda halen ücreti ona göre ayarlanmış adil kullanımsız tarifeler mevcut ve olacaktır. Giderek hızlanan ve her gün daha çok veri alışverişi gerektiren günümüz iletişim alışkanlık ve koşullarında böyle bir israr çok saçma.

Faruk Abi'cim ben de çok uzun seneler 2mbit kullandım sınırsız ama artık tak dedi netin yavaşlığı.Geçtik biz de 16mbit'e kadar tarifesine.50gb kota.Her halukarda hız düşümü 3mbit oluyor.Eskisinden iyi en azından.Eldeki seçenekler bu kadar ne yapalım.El kol bağlı yani.Dediğin doğru zaten,tartışılmaz.
ÇevrimdışıKullanıcı profilini gösterÖzel mesaj gönderMSNM
PePo
Yönetici

Yönetici

MesajTarih: 12/3/2013, 15:42  Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

ADSL de 8mbit, kablo internette de 3 5, 10, 15 ve 20Mbit gerçek limitsiz, yani kotasız ve adil kullanımsız tarifeler mevcut ve yeni aboneliğe açıktır.
GizliKullanıcı profilini gösterÖzel mesaj gönderE-Posta gönderKullanıcının web sitesini ziyaret etMSNMICQ
Mesajları göster:      
Yeni Başlık GönderCevap Gönder Önceki başlıkArkadaşına Haber VerDosya olarak kaydetPrintable versionÖzel MesajlarSonraki başlık

Sonraki başlık
Önceki başlık