BF42tr.com ::: Türkiye'nin Battlefield Portalı :: BF1942 :: BF2 :: BF2142
 Anasayfa |  Forum  |  İzlediklerim  |  Güncel Konular  |  Yeni Mesajlar  |  Arama  |  Klanlar  |  Takvim  |  Üye Listesi  |  Profil  |  Özel Mesajlar |  Dosyalar |  Galeri 
Sonraki başlık
Önceki başlık

Yeni Başlık GönderCevap Gönder Önceki başlıkArkadaşına Haber VerDosya olarak kaydetPrintable versionÖzel MesajlarSonraki başlık
Yazar Mesaj
PePo
Yönetici

Yönetici

MesajTarih: 9/2/2011, 20:44  Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

Image

Battlefield 2142 için son yama v1.51 uzun bir çalışmadan sonra bugün yayınlandı. v1.50 full yaması üzerine bir yükseltme yaması olarak hazırlanan v1.51 yama içinde Northern Strike booster paketi de ücretsiz olarak yer alıyor. Paketi daha önce satın almamış oyuncular bu sayede 3 yeni haritaya (Port Bavaria, Liberation of Leipzig ve Bridge of Remagen) kavuşacaklar. Yama içinde, booster paketi dışında, yeni harita Operation Bluepearl ve 3 tane de modcuların hazırladığı yeni harita (Yellow Knife, Molokai ve Strike at Karkand 2142) bulunuyor.

Bu yama ile birlikte artık NoCD kullanma ihtiyacı da kalmıyor.

Geniş ekran monitör desteğini aktive etmek için, oyunun masaüstü kısayolunun hedef kısmına +widescreen 1 komutunun eklenmesi gerekiyor.

BF2142 için bundan sonra başka yama hazırlanmayacak.

BF2142 v1,51 Yükseltme Yaması (1.95GB):
EA
Fileplay
FastDL EU

BF2142 v1.50 Full Yama (525MB):
Big Download
GizliKullanıcı profilini gösterÖzel mesaj gönderE-Posta gönderKullanıcının web sitesini ziyaret etMSNMICQ
Hellcat

MesajTarih: 9/2/2011, 21:59  Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

Bu oyunu almayı düşünen varsa D&R'da kampanya vardı, yanılmıyorsam 10TL gibi bir fiyattan satıyorlar şu an.
ÇevrimdışıKullanıcı profilini gösterÖzel mesaj gönder
PePo
Yönetici

Yönetici

MesajTarih: 12/2/2011, 13:12  Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

Bu hafta yayınlanan v1,51 yama, bir çok oyuncunun "değiştirilmiş veri" uyarısıyla sunuculardan atılmasına neden olan bir sorun yüzünden geri çekildi!

Düzeltilmiş yeni yama 15.02.2011 Salı günü yayınlanacak.

İndirenlerin henüz kurmadılarsa yamayı kurmamaları öneriliyor.

Kusurlu v1.51 yamasını kurmuş olan oyuncuların ise, çıkacak olan düzeltilmiş yeni yamayı kurabilmeleri için, ya Registry'e girip ufak bir değişiklik yapmaları, ya da oyunu kaldırıp yeniden kurmaları gerekecek. Bir sonraki mesajımda gerekli registry işlemini anlatacağım.

Yeni yama çıktığında linki sitemizde yer alacak.
GizliKullanıcı profilini gösterÖzel mesaj gönderE-Posta gönderKullanıcının web sitesini ziyaret etMSNMICQ
PePo
Yönetici

Yönetici

MesajTarih: 12/2/2011, 13:19  Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

Yeni çıkacak v1.51 yamasını mevcut hatalı 1.51 üzerine kurabilmek için registry'e girip, orada gözüken versiyonu 1.51 den 1.50 olarak değiştirmek gerekiyor. Bunun için, regedit'i çalıştırıp,

Windows XP'de,
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Electronic Arts\EA Games\Battlefield 2142

Windows 7 & Vista'da ise,
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Electronic Arts\EA Games\Battlefield 2142

altındaki 1.51 olarak gözüken versiyonu 1.50 olarak değiştirip save ettiğimizde, yeni çıkacak olan v1.51 yama artık kurulabilir hale gelecek.

Not: Registry kurcalarken dikkatli olun, tecrübeniz yoksa veya emin değilseniz yapmayın. Sisteminizi bozabilirsiniz.
PePo
Yönetici

Yönetici

MesajTarih: 17/2/2011, 23:11  Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

BF2142 v1.51 düzeltilmiş yeni yama çıktı.
Yama büyüklüğü 1.3GB'den 1.95GB'ye çıkmış.
İlk mesajdaki linkler yenileriyle değiştirilmiştir.
Roncatto

MesajTarih: 16/8/2011, 01:19  Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

v1.51'i direk daha önce patchlenmemiş yani sıfır oyun üzerine kurabiliyor muyuz? Yoksa önceki patchleri kurmak gerekli mi?
PePo
Yönetici

Yönetici

MesajTarih: 16/8/2011, 10:49  Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

Sıfır oyun üzerine önce full yama olan v1.50 yi kuruyoruz, üzerine v1.51 yükseltme yamasını kuruyoruz.
Roncatto

MesajTarih: 18/8/2011, 01:31  Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

PePo demiş ki:
Sıfır oyun üzerine önce full yama olan v1.50 yi kuruyoruz, üzerine v1.51 yükseltme yamasını kuruyoruz.

Yaptım oldu teşekkürler. Fakat grafikler kötü geldi biraz. Anti aliasing 8x'e arttırmaya çalışıyorum oyun tekrar açılınca ayarınız yapılacak diyor ardından ayarlar kaydedildi diyor 4x'te kalıyor bug gibi bişey var heralde bilginiz var mı?
PePo
Yönetici

Yönetici

MesajTarih: 18/8/2011, 01:58  Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

Grafik ayarlarıyla ilgili bir sorun hatırlamıyorum, ama bu son yama ile pek oynadım denemez.

Bir de widescreen olayı var. Geniş ekran monitör desteğini aktive etmek için, oyunun masaüstü kısayolunun hedef kısmına +widescreen 1 komutunun eklenmesi gerekiyor. Ancak o zaman geniş ekran çözünürlükleri aktive oluyor ve seçilebiliyor.
Roncatto

MesajTarih: 18/8/2011, 21:05  Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

PePo demiş ki:
Grafik ayarlarıyla ilgili bir sorun hatırlamıyorum, ama bu son yama ile pek oynadım denemez.

Bir de widescreen olayı var. Geniş ekran monitör desteğini aktive etmek için, oyunun masaüstü kısayolunun hedef kısmına +widescreen 1 komutunun eklenmesi gerekiyor. Ancak o zaman geniş ekran çözünürlükleri aktive oluyor ve seçilebiliyor.

Widescreen'i yapmıştım zaten teşekkürler yardım için.
Mesajları göster:      
Yeni Başlık GönderCevap Gönder Önceki başlıkArkadaşına Haber VerDosya olarak kaydetPrintable versionÖzel MesajlarSonraki başlık

Sonraki başlık
Önceki başlık