BF42tr.com ::: T�rkiye'nin Battlefield Portal� :: BF1942 :: BF2 :: BF2142
 Anasayfa |  Forum  |  İzlediklerim  |  Güncel Konular  |  Yeni Mesajlar  |  Arama  |  Klanlar  |  Takvim  |  Üye Listesi  |  Profil  |  Özel Mesajlar |  Dosyalar |  Galeri 
 

EVE OF DESTRUCTION / BF 1942 Mod
Hazırlayan: Panzer_General (BF42tr)

Eve of Destruction (veya Vietnam Conflict), 1946-1973 yıları arasında geçmiş ve 20. yüzyılın en iyi belgelenmiş savaşlarından biridir. Başlangıçta Fransız (bu modifikasyonda yok) daha sonra ABD ve Vietkong/Kuzey Vietnam kuvvetleri arasında geçen çarpışmaları esas alan bu oyun yeni ve bu döneme özgü yeni silahları içeren bir BF 1942 modifikasyonu.

En son 0.2 Alfa versiyonu çıkartılan ve kendine özgü haritaları bulunan bu modun yapımcıları, ilk iki sürüm çıktıktan sonra durma aşamasına gelen çalışmaları yeniden başlattı ve yaşadığı sıkıntılı dönemi aşarak Eylül 2003’de 0.2a (%20) versiyonunu çıkarttı. %12 versiyonunda olan bir haritayı çıkartıp yeni silahlar, araçlar ve haritalar ekledi, bazı iyileştirmeler yaptı. EA’nın Battlefield 1942 Vietnam’ı 2004 yılı başında çıkartmayı planlamış olması, Eve Of Destruction modifikasyonunu şu anda Vietnam savaşını konu alan tek modifikasyon yapıyor.

%12 Sürümündeki Haritalar:

· Charly Doesnt Surf: ABD tarafından yapılan bir hava harekatı. Amerikalılar, 2 adada bulunan 4 noktayi ele geçirmek zorundalar. Vietnam tarafında ise, ağır MarkII PBR, Mig 17, PT 76, Type 63 ve AA’lar mevcut. Vietnamlıların temel amacı, pozisyonlarını savunmak. ABD tarafı Huey helikopterleri ile saldırı yapıyor. Koordine edilmiş ataklarla ancak kıyı noktaları ele geçirilebilir.

· CloseFire: Top, uçak yok. Sadece siz ve düşmanların karşı karşıya geldiği, derin bir vadileri ve nehirleriyle ilginç bir harita.

· Hill937: ABD tarafı, Vietnamlılarca korunan hakim bir tepeyi ele geçirmek zorunda. Huey helikopterleri burada da önemli bir saldırı gücü. Vietnamlılar her ne pahasına olursa olsun tepeyi korumak ve karşı saldırılarla elde tutmak zorunda.

· Lang Song: Düz ve ormanlık bir arazi ve yakın savaşı sevenler için uygun özellikler içeren bir harita.

· Qua Son Valley: Vietnamı ve coğrafyasını örnekleyen bir vadi haritası. Köyler, pirinç tarlaları ve bu bölgeyi kontrol etmek için savaşan ABD ve Vietnam güçleri. Vietnamlılar daha ziyade savunma savaşı yapıyor gözükseler de güçlü AA ve saldırı silahları mevcut. ABD helikopterleri (Huey ve taşıyıcı) burada da önemli saldırı görevi üstleniyorlar.

· River Village: Savaş, bu haritada ortadaki bir nehirin iki tarafında yerleşik bir kasabada toplam 4 ele geçirilecek bayrak olan bu haritada gelişiyor. Kuvvetler denk.

· Tonkin Air Engagement: Sadece hava muharebesi yapılan bu haritada uçaklar Vietnamlılarda bir hava üssünden, ABD tarafında ise bir uçak gemisinden kaldırılıyor. Kenarlarda ele geçirilecek 2 bayrak mevcut. Hava savaşını sevenler için hazırlanmış. (Not: 0.2a versiyonunda çıkarıldı.)

· Two Bridges: Her iki taraf ta merkez üslerinden çıkarak, bir nehir ve çevresindeki vadide bulunan 4 adet noktayı elk geçirmeye çalışıyor. Her türlü kara ve nehir araçlarının kullanılabileceği. oldukça keyifli bir harita.

· Bad Moon Rising: Bir gece savaşı olan bu haritada, ay ışığında 4 adet noktayı ele geçirmek için savaş veriliyor. Düşmanı ayır etmenin oldukça zor olduğu bu harita, gece savaşı için yapılan ilk EOD haritalarından biri.

%20 Sürümünde Eklenen Haritalar :

· Khe Sanh

· Mekong River

· Vinh Loc

· Stream

· Eclipse

 

ABD ARAÇLARI
Jip

2. Dünya savaşında ilk Amerika tarafından üretilen jip, günümüzde de önemini sürdüren ve çok amaçlı kullanılan hızlı bir araç. Birçok modifikasyonu olan bu aracın bu savaşta arkasına makinalı monte edilmiş olanı kullanılıyor. Direk savaştan ziyade, arka planda hızlı devriye gezme amaçlı kullanıma daha uygun olan bir araç

M113

M 113, birçok ülkede 40 yıldır mekanize gruplarının arkasında destek amaçlı kullanılmaktadır. 800.000’ in üzerinde bir sayıda imal edilmiş ve “Savaş Taksisi” olarak adlandırılmışlardır. Genellikle piyade taşımacılığında kullanılan ince zırhlı, ancak seri hareketli bir destek aracıdır.

 

V100 – Commando

V100 - Commando bilinmeyen bölgelerde keşif amaçlı kullanılan ince zırhlı, orijinali 5 kişi taşıyabilen suda hareket eden bir hafif zırhlı destek aracıdır.

 

MARKII PBR

Bu devriye botları, Vietnam ve Kore’ de ilk olarak Amerika tarafından kullanılmış ve görevini fazlasıyla yerine getirmişlerdir. Hızlı, iyi silah donanımlı, taşıma ve çıkartma amaçlı da kullanılan bu araç, modifikasyonda yer alan en özgün araçlardan biri.

 

UH-1 Huey 205

UH-1 Huey 205 dünyanın birçok ülkesinde halen kullanılan standard helikopter tipidir. Birçok modifikasyonu üretilmiştir. Gerek birlik taşıması gerek ise saldırı amaçlı kullanılabilmektedir. 3 modifikasyonu ile burada da yer bulmakta: 1. Sağlık ve kurtarma 2. Saldırı 3. Taşıma

 

CH – 47

CH47 savaş amaçlı üretilen Boeing Tandemrotor serisindendir. Araç ve piyade nakli için yüksek kapasiteli en uygun hava taşıma aracıdır.

 

A - 4

A-4 50’li yıllarda üretilmiş avcı bombardıman uçağıdır .Eskort amaçlı da kullanılmışlardır.

 

F – 105

Çok farklı taktik amaçlı kullanılabilen bir avcı bombardıman uçağı. 1984’ te hizmet dışı kalana kadar, Vietnam da dahil olmak birçok savaşta yaygın olarak kullanılmıştır.

  
VİETNAM ARAÇLARI

Gaz69

Gaz69, 1953 yılında Rusya tarafında üretilmişir. Bir çok versiyonu bulunmaktadır. MG ile donatılmışı cephe gerisinde çok amaçlı kullanım ve devriye için uygun bir araçtır.

 

BTR – 60

Suda da gidebilen bu hafif zırhlı araç, 60’lı yıllardan beri halen birçok ülkede kullanımdadır.

 

PT – 76

PT - 76 hafif ve orijinali suda yüzebilen bir diğer zırhlı araç.

 

Mig 17

Mig17, ses hızını aşan ve bu serinin en fazla üretilmiş ve çok amaçlı kullanılmış bir avcı –bombardıman uçağıdır.

 


 
USA silahları
VC / NVA Silahları
 

M-16

M-60

SVD

RPD

M14 Scoped

R 870

Nambu Pistol

 

Genel Hata
Genel Hata

Couldn't update banners data

DEBUG MODE

SQL Error : 1264 Out of range value for column 'banner_view' at row 1

UPDATE phpbb_banner SET banner_view=banner_view+1 where banner_id IN ( 3)

Line : 34
File : page_tail.php